Raad Praat GroenLinks met vragen over de Zwaaikom
Artikel 41Volgens artikel 41 van het reglement van orde voor de vergaderingen van de gemeenteraad stelt GroenLinks het volgende aan de orde:

Op 24 februari heeft het College van B&W een vertrouwelijke brief naar de gemeenteraad gestuurd over de Zwaaikom. Op basis van artikel 25 van de Gemeentewet en artikel 10 van de Wet Openbaarheid Bestuur heeft het College de mogelijkheid om vertrouwelijkheid op te leggen aan de gemeenteraad. Artikel 10 van de WOB geeft een aantal redenen om bepaalde informatie niet openbaar te maken. De geheimhouding blijft in elk geval gelden tot aan de eerstvolgende raadsvergadering op 20 april. Tijdens deze vergadering moet de gemeenteraad het besluit nemen of de vertrouwelijkheid wel of niet gehandhaafd blijft.

Het College van B&W motiveert op geen enkele wijze waarom de informatie in de naar de gemeenteraad gestuurde brief vertrouwelijk is. Een open en transparant bestuur houdt naar de mening van GroenLinks in elk geval in dat wanneer vertrouwelijkheid nodig is, wordt aangegeven op basis van welke reden uit artikel 10 van de WOB dit wordt opgelegd. Het College voldoet hier niet aan.

Naar aanleiding van het bovenstaande heeft GroenLinks de volgende vraag:
Kan het College gemotiveerd aangeven welke elementen uit de brief een beroep op artikel 10 WOB juncto artikel 25 Gemeentewet rechtvaardigen?


SP Oosterhout heeft een interpellatiedebat aangevraagd betreffende de brief aangaande de voortgang van het woningbouwproject De Zwaaikom.

De fractie vindt dat de informatie die verstrekt is in de brief van 24 februari 2010, niet aan de noodzaak van geheimhouding voldoet.

Reacties  

Gepost op
25-02-2010 21:13
Door
René Reimer
Kun je deze brief niet gewoon 'lekken' Willem-Jan? Daar zijn ze bij de PvdA ook zo goed in.(prinsjesdag)
Meestal als er om geheimhouding wordt gevraagd zit er een stinkende adder onder het gras, die doorgaans de burger veel geld kost en de bestuurders uit de wind houdt!
Gepost op
25-02-2010 21:35
Door
john
+1 Dan kan je ervan uitgaan dat er echt(!) stront aan de knikker is. Zou niet goed uitkomen voor dit ambachtelijk college als er tijdens verkiezingstijd blijkt dat er helemaal geen 1000 woningen komen.
Gepost op
26-02-2010 08:57
Door
die ene
laat het dan maar rommelen voor 3 maart!

net zoals die pvda-ers landelijk gedaan hebben om gewin/sentiment te behalen op lokaal niveau.. en gelijk binnen een paar uur lachend op een markt roosjes uitdelen.. en juist dat beeld heeft de kranten in het buitenland gehaald.. tjah
Gepost op
26-02-2010 13:18
Door
Jan Wakker
Het is natuurlijk buitengewoon stom om uitgerekend vlak voor de gemeenteraadsve rkiezingen een embargo uit te vaardigen mtb een brief over een gevoelig onderwerp en daarmee hoe dan ook zelf duidelijk te maken dat e.e.a. waarschijnlijk behoorlijk controversieel uit zal pakken.
Een aantal leden van dit college weet dat ze toch al op de wip zitten, c.q. zijn gezet en openheid van zaken in deze zou wel eens het fatale zetje kunnen geven. Zou dat de reden zijn dat díe helft van de wethouders die wél blijk hebben gegeven bekwame bestuurders te zijn zo lang aarzelen om bekend te maken of zij al dan niet in zijn voor een nieuwe periode.
Gepost op
26-02-2010 14:01
Door
René Reimer
john zei:
Dan kan je ervan uitgaan dat er echt(!) stront aan de knikker is. Zou niet goed uitkomen voor dit ambachtelijk college als er tijdens verkiezingstijd blijkt dat er helemaal geen 1000 woningen komen.


Ik denk dat John daar gelijk in heeft. Dat de Zwaaikom dus níet doorgaat! Dat gaat natuurlijk ook problemen opleveren voor de doorstroming van bewoners uit Slotjes-Midden. En zo'n goed slecht nieuws kun je natuurlijk niet verkopen zo vlak voor de verkiezingen.
Dan zou namelijk wel eens kunnen blijken dat dit college zijn huiswerk wéér eens niet goed heeft gemaakt!
Gepost op
26-02-2010 18:51
Door
john
Gepost op
01-03-2010 09:47
Door
René Reimer
Inmiddels is duidelijk dat er om duistere moverende redenen géén spoeddebat komt.
oosterhout.sp.nl/bericht/42528/100228-zwaaikom_in_de_mist.html
Men houdt het volk liever dom, dan hun eigen dommigheid toe te geven blijkbaar!

Gebruikers Online

We hebben 9 gasten online